Úspěch českého pěnového skla na prestižním veletrhu BAU v Mnichově

Příbram, 23. ledna 2011 V týdnu od 17. do 22. ledna tohoto roku se v německém Mnichově konal v pořadí již 19. ročník největšího stavebního veletrhu v Evropě BAU. Mezi pouhými deseti vystavovateli z České republiky z celkového počtu 2077 mezinárodních firem nechyběla společnost Recifa, a.s., jediný výrobce pěnového skla u nás.
„Účast na veletrhu byla pro nás velmi důležitá, zaznamenali jsme velký zájem ze strany mezinárodních stavitelů, především z Německa a Rakouska,“ říká Jan Cimbůrek, majitel společnosti a dodává: „Návštěvníci byli zaujati nejen kvalitou, ale i cenou. Na rozdíl od jiných výrobců máme na výrobu našeho pěnového skla REFAGLASS vlastní vstupní materiál, tudíž si můžeme dovolit být mnohonásobně levnější. Naše konkurence dokonce na výrobu tohoto stavebního materiálu používá vstupní materiál od nás.“

U stánku společnosti Recifa,a.s., o ploše 80 m2 denně prošly tisíce návštěvníků. Byly přilákány nejen modelem továrny, kde se seznámily s použitím materiálu v praxi, ale i motorovými veterány Praga, Aero a Jawa. „Chtěli jsme poukázat na českou tradici, historii a kvalitu českých produktů. Jsme česká firma, která se může pyšnit nejen kvalitou výroby, zpracováním, ale i velmi zajímavou cenou,“ dodává Cimbůrek.

Mezinárodní veletrh BAU se pravidelně koná již od roku 1992. Letos se v 17 halách o celkové rozloze 180 000 m2 sešlo více jak dva tisíce vystavovatelů ze 40 zemí světa. Klíčová témata veletrhu se točila okolo budoucnosti stavebního průmyslu a především principů udržitelné výstavby.

Více informací na www.refaglass.cz a www.bau-muenchen.com.

Společnost RECIFA a.s., se soustřeďuje na separaci a recyklaci druhotných surovin. V oblasti zpracování odpadů z papírů, plastů a skla se řadí k nejvýznamnějším zpracovatelům v České republice. Na českém trhu působí již od roku 1995, kdy zahájila svoji činnost likvidací separovaného odpadu z kontejnerů. Separovaný odpad je tříděn a zpracováván na vlastní lince. Tato třídící linka je schopna zpracovat až cca 12 000 t/ rok. RECIFA a.s., je jediným českým výrobcem pěnového skla v České republice. Prodává jej pod značkou REFAGLASS.

Pěnové sklo REFAGLASS je tepelně izolační materiál vyrobený ze stoprocentně recyklovatelného skla. Má výborné technické vlastnosti k využití v mnoha oblastech stavebnictví. Díky své vnitřní struktuře je pěnové sklo REFAGLASS vysoce únosné, nenasákavé, nenamrzavé, odolné vůči vnějším materiálům a především nehořlavé. Jeho použití je vhodné do všech druhů staveb, kde snadno nahradí zastaralé typy izolačních materiálů, které jsou z větší části vyrobeny z ropných látek, což jejich použití značně limituje. Pěnové sklo REFAGLASS je oproti těmto materiálům izolační materiál budoucnosti. Je stoprocentně ekologický a znovu recyklovatelný.