Jsme rodinná firma s dlouholetou tradicí se sídlem v Příbrami a patříme do holdingu RECIFA, a.s., který se řadí k největším zpracovatelům odpadu v České republice. Náš tým se zabývá využitím odpadového skla. Co se stane s lahví a se sklenicí od kompotu, kterou Vy hodíte do bílého, nebo zeleného kontejneru? Třeba zrovna Vám poslouží ve formě tzv. pěnového skla jako ekologická izolace rodinného domu.

Na počátku všeho stál manželský pár Stáňa a Standa. Shodují se nejenom křestním jménem, ale i svým podnikáním. Tím je společnost na svoz a recyklaci separovaného odpadu. Recyklované střepy dodáváme sklářskému průmyslu, nicméně ne všechny střepy se svou kvalitou dají použít pro výrobu nových lahví. Cimrmanovsky řečeno, se nám na firmě začalo hromadit odpadové sklo. Hledali jsme alternativní řešení, jak skleněné střepy využít. Inspirovali jsme se zahraničím, vymysleli jsme vlastní recept a začali péct pěnové sklo, vše pod značkou REFAGLASS.

Na zelené louce jsme v roce 2008 ve Vintířově u Karlových Varů postavili novou továrnu na výrobu pěnového skla a od té doby pečeme. A stavebníci zase pečou s námi, jinak bychom neměli tolik spokojených zákazníků.