Společnost Recifa sponzoruje mistra světa v cyklistice

Příbram, 15. prosince 2011 Hlavním sponzorem cyklistického mistra světa hasičů Zdeňka Šlehofera se stala společnost Recifa, a.s., výrobce pěnového skla Refaglass. Tento nejvýznamnější zpracovatel odpadu podepsal se Sportovním cyklistickým klubem Šlauf Příbram, kde Zdeněk Šlehofer působí, partnerskou smlouvu na rok 2012.
SCK Šlauf Příbram, který čítá šest závodních a dvacet amatérských členů, založil Zdeněk Šlehofer, dvojnásobný mistr světa hasičů v kategorii nad 60 let. Prvenství získal v silniční časovce v roce 2010 v Lucembursku, které následně o rok později obhájil ve stejné disciplíně na Korsice. V Jeho šlépějích pokračuje i jeho syn Zdeněk Šlehofer ml., který se pravidelně umisťuje na stupních vítězů v českých závodech.
„V následující sezóně je pro mě prioritní obhájení titulu mistra světa. Tentokrát se šampionát bude konat na domácí půdě v Ostravě, což je vůbec poprvé v zemích bývalého východního bloku,“ říká Zdeněk Šlehofer a dodává: „Věřím, že podpora společnosti Recifa nám pomůže nejen dobře se na nadcházející sezónu připravit, ale i dobře reprezentovat. Finance použijeme na výrobu nového funkčního oblečení, nákup materiálu i na dopravu na závody.“
Sportovní cyklistický tým Šlauf Příbram rozvíjí své aktivity i mimo vrcholové dění. V rámci dětských dnů organizují závody pro děti, učí děti mít kladný vztah ke sportu, pořádají cyklistické i turistické vyjížďky na Příbramsku, zprostředkovávají poradenství při koupi nového kola a mnoho dalších.
„Klub SCK Šlauf známe již z minulosti, někteří naši zaměstnanci se se členy týmu znají přímo ze závodů. Aktivní spolupráci jsme však rozjeli až letos,“ říká Marcel Forejt, obchodní ředitel společnosti Recifa a dodává: „Při tvoření sponzoringové strategie jsme hledali subjekt, který by nám byl blízký. Naším klíčovým businessem je výroba stoprocentně ekologického, recyklovaného stavebního materiálu, pěnového skla Refaglass. To je vyrobeno z odpadu, konkrétně z recyklovaných obalových lahví. To spojení ekologického výrobku a ekologického „dopravního prostředku“ se nám líbilo.“
V souvislosti se vstupem nového sponzora se změní týmové barvy klubu. V průběhu ledna dojde nejen ke změně dresů, polepů týmových doprovodných vozidel, ale spustí se i nové webové stránky. Více informací naleznete na www.refaglass.cz a www.sck-slauf.cz.
Společnost RECIFA a.s., se soustřeďuje na separaci a recyklaci druhotných surovin. V oblasti zpracování odpadů z papírů, plastů a skla se řadí k nejvýznamnějším zpracovatelům v České republice. Na českém trhu působí již od roku 1995, kdy zahájila svoji činnost likvidací separovaného odpadu z kontejnerů. Separovaný odpad je tříděn a zpracováván na vlastní lince. Tato třídící linka je schopna zpracovat až cca 12 000 t/ rok. RECIFA a.s., je jediným českým výrobcem pěnového skla v České republice. Prodává jej pod značkou REFAGLASS.
Pěnové sklo REFAGLASS je tepelně izolační materiál vyrobený ze stoprocentně recyklovatelného skla. Má výborné technické vlastnosti k využití v mnoha oblastech stavebnictví. Díky své vnitřní struktuře je pěnové sklo REFAGLASS vysoce únosné, nenasákavé, nenamrzavé, odolné vůči vnějším materiálům a především nehořlavé. Jeho použití je vhodné do všech druhů staveb, kde snadno nahradí zastaralé typy izolačních materiálů, které jsou z větší části vyrobeny z ropných látek, což jejich použití značně limituje. Pěnové sklo REFAGLASS je oproti těmto materiálům izolační materiál budoucnosti. Je stoprocentně ekologický a znovu recyklovatelný.