Pěnové sklo REFAGLASS se nově prodává přes slovenské stavebniny Woodcote

Český výrobce pěnového skla REFAGLASS nově začal spolupracovat se slovenskými stavebninami Woodcote. Ty patří k největším slovenským distributorům materiálů pro suchou skladbu. Stalo se tak v návaznosti na novou strategii firmy REFAGLASS v rámci, které výrobce cílí také na zahraniční trhy.

Pěnové sklo REFAGLASS se nově prodává přes slovenské stavebniny Woodcote

Na Slovensku sice působíme již od roku 2011, ale po zvýšené poptávce ze strany slovenských subjektů jsme se rozhodli pro prodej přes etablovaného a stabilního partnera,“ potvrzuje Norbert Derco, obchodní zástupce REFAGLASS pro Slovensko a dodává: „Věříme, že přes čtyřicet poboček, kterými společnost Woodcote disponuje, bude mít slovenský zákazník k našemu produktu jednodušší cestu.“

„Woodcote se soustředí na stavební materiály s dlouhou životností, které ulehčují práci a šetří náklady i přírodu. Proto pěnové sklo jakožto izolační materiál, který je 100% ekologický, recyklovatelný a vyrobený z odpadu, jasně zapadá do našeho portfolia,“ říká Pavol Tokoš, manažer nákupu ze společnosti Woodcote SK.

Zákazníci budou moci koupit pěnové sklo ve všech nabízených frakcích a to 0-63 mm, 16-32 mm, které se používají pro zakládání staveb, lehčené zásypy, modelování terénu, na tepelně-izolační zásyp potrubí, tepelně-izolační obsypy při rekonstrukcích, rekonstrukce podlah jak na terénu, tak ve stropních konstrukcích, pro zakládání bazénu nebo na tepelně-izolační obsyp bazénů. Frakce 4-16 mm a 0-4 mm jsou vhodné do lehčených betonů

Pěnové sklo je lehčené pórovité kamenivo, které se pro své vlastnosti hodí jako izolační materiál. Má vysokou pevnost v tlaku, je mrazuvzdorné, nenasákavé vodou, nehořlavé a má velmi nízkou objemovou hmotnost. Jeden kubík váží pouhých 150 Kg. Je tedy vhodné nejen pro komerční stavby, ale i pro koncové zákazníky. Prodává se v obalech BIG BAG v objemu 1 m3. Nejčastěji tento materiál zákazníci používají při realizaci základové desky, rekonstrukci podlah nebo drenáži.

Na Slovensku bylo pěnové sklo REFAGLASS použito například při stavbě fotbalového stadionu na Tehelném poli v Bratislavě. Ten patří k nejmodernějším a technologicky nejvyspělejším fotbalovým stadionům ve střední Evropě.